12 Гру Як потрапити на матч «Манчестер Юнайтед», та що цікавого там можна побачити? Репортаж Sport&Business Club
Sport&Business Club разом з генеральним партнером Клубу, i-Gaming компанією FAVBET, продовжують серію матеріалів, присвячених походам на арени спортивних клубів з усього світу. Раніше ми розповідали, скільки коштує похід на матч НХЛ в Канаді.
Цього разу ми публікуємо репортаж про відвідування Манчестеру та «Олд Траффорд», легендарного британського стадіону, де виступає «Манчестер Юнайтед». Його відвідав друг Sport&Business Club Євген Васілі – ресторатор з Донецька, який у 2014 році переїхав в Київ, а зараз мешкає у Великій Британії.
КВИТКИ НА МАТЧ
Перш за все, ключове – англійська Прем’єр-Ліга, це ліга, на матчі якої дуже складно придбати квиток. Купити квитки на ігри АПЛ таких клубів як «Манчестер Юнайтед», «Челсі», «Арсенал» тощо, набагато складніше, ніж на матчі цих же клубів у єврокубках. Прем’єр-ліга – це пріоритетний турнір для них, тому квитки дістаються дуже важко.
Для того, щоб був хоч якийсь шанс купити квиток напряму, необхідно придбати спеціальну картку членства на початку сезону. І це не абонемент, це просто карта члена клубу, яка в ряді випадків дає тобі пріоритетне право, зокрема на купівлю квитків.
У ситуації з «Манчестер Юнайтед» це виглядає так: після придбання членської картки, в якийсь день тобі надсилають листа на пошту, де повідомляють дату та час відкриття продажів квитків для власників таких карток на найближчі ігри
Після того, як ти заходиш на сайт, ти стаєш в електронну чергу, де такі ж члени клубу, як і ти, купують квитки, які ще залишаються у продажу. Мінімальна ціна на них складає 35-50 фунтів, залежно від клубу. Але цих квитків дуже мало. Можна простояти в черзі годину і після того, як доходить твоя черга, побачити, що квитків уже немає. Тому в чергу потрібно ставати за 3-4 години до відкриття продажів, що раніше – тим краще.
Найризикованіший варіант – це перекупники. Навіть у день гри «Манчестер Юнайтед» із «Челсі», можна було купити квитки з рук біля стадіону. Як правило, це ті люди, які мають абонементи на ігри клубу. Вони мають пріоритетне право купівлі кількох квитків, користуються ним, а перед грою продають ці квитки у 2-3 рази дорожче. Наприклад, на матч із «Челсі» квиток номіналом 25-30 фунтів можна було купити від 80 фунтів. Але їхати спеціально до Манчестера, щоб сподіватися купити квиток у перекупників, це дуже ризикова історія.
Кожен клуб АПЛ має свою цінову політику на квитки, немає жодних стандартів. Найдорожчі квитки мають «Тоттенгем» та «Арсенал», у «Манчестер Юнайтед» ціни стартують від 30 фунтів і доходять десь до 350 фунтів, це звичайні категорії. Є ще квитки, які включають пакет гостинності, вони можуть стартувати від 800-900 фунтів на день гри. Але сюди вже включено їжу, спеціальне обслуговування, паркування, часто готель, та інші заохочення для віп-гостей.
ФАН-КЛУБ KYIV REDS
Є ще один варіант, як потрапити на матч. Особисто я є офіційним членом київського фан-клубу «Манчестер Юнайтед» – «Kyiv Reds». Фан-клуб має певну квоту, але вона зовсім невелика, у нас це 5-6 квитків. Я зв’язуюсь із фан-клубом, надсилаю список ігор, на які я хотів би придбати квиток. Фан-клуб робить запит у «Манчестер Юнайтед» на виділення квитків за квотою. Але робити це потрібно мінімум за 12 тижнів до гри, таким чином потрібно планувати покупку дуже заздалегідь.
ТРАНСПОРТ
Люди, які прилітають на гру з інших країн, швидше за все їхатимуть на матч із Лондона. Поїздка машиною займає 4-5 годин. Також до Манчестера можна доїхати потягом чи автобусом. Автобуси тут досить дешеві, близько 15-20 фунтів, і вони їдуть 5-6 годин. Поїзди дорогі, але швидкісні – заплативши приблизно 120 фунтів, ви зможете доїхати за 2,5 години.
РОЗВАГИ
У Великій Британії не прийнято розважати вболівальників у день матчу, бо гра це і є розвага. Тому тут дуже мало речей, які відволікають від гри. На стадіонах навіть практично немає сімейних секторів.
Єдина глобальна розвага для дорослих – це беттінговий кіоск, який є практично на кожному стадіоні у Великобританії. Там є лінія лише на один матч, який зараз відбудеться. І чимало людей приходять на стадіон за годину, роблять ставки і забирають виграші після гри.
Але є ще одна розвага, типова для Великобританії. Саме в Манчестері, недалеко від стадіону «Олд Траффорд», є паб, який належить до найбільшої мережі пабів у Великобританії «Wetherspoon». Це місце називається «The Bishop Blaize», і це буквально мека фанатського руху, він завжди забитий під зав’язку.
Перед грою тут вишиковується величезна черга, і фанати в пабі готуються до матчу. Вони збираються за 2-3 години до гри, і просто співають, не припиняючи, кричалки про всіх і все, що стосується клубу.
Це дуже атмосферно, рекомендую всім, хто буде в Манчестері, відстояти у черзі та відвідати це місце. Вас точно обіллють пивом, поки ви чекатимете свою пінту – ви будете мокрим, але дуже щасливим.
До речі, ціни на пиво тут стартують від 4 фунтів, це одна з найдешевших мереж пабів у всій Англії. Наприклад, у Лондоні середня ціна за пінту приблизно 6,5 фунтів, а в мережі «Wetherspoon» це близько 5 фунтів.
КЛУБНИЙ МЕРЧ
Щодо фан-шопу та атрибутики, то навколо стадіону «Олд Траффорд» дуже багато піратського, багато неофіційної атрибутики, що продаються з рук. Щоб уникнути захисту авторських прав, на ній можуть використовувати поштовий код (індекс) замість назви клубу-суперника. Або літеру “С” у назві клубу «Челсі» зобразити у вигляді символу долара.
Але там можна знайти дуже багато крутих речей, наприклад, значків. Вони досить гарної якості та цікаві. Але особливість Манчестера – це їхній фан-шоп, розташований безпосередньо у стадіоні. Він величезний і там дуже великий вибір. «Манчестер Юнайтед» має багато колаборацій зі світовими брендами, тому там можна знайти продукцію «Адідас», оптику «Maui Jim», одяг «Paul Smith». Практично всі великі британські клуби мають великі фан-шопи з дуже великим вибором.
SPORT&BUSINESS CLUB ДЯКУЄ ЄВГЕНУ ВАСІЛІ ЗА ПІДГОТОВКУ ЦЬОГО МАТЕРІАЛУ